Forum CS.RAU.RO

ForumuL Familiei CS.RAU.RO

AcasaPortalFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Redirect cs.rau.ro

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
LostProphet

Data de înscriere : 27/03/2009

MesajSubiect: Redirect cs.rau.ro   Dum Mar 29, 2009 11:40 pm

pai crek mai multi dintre voi shtiu la ce ma refer dar am sa spun totsi pt cei care nu au auzit ...
redirecturile sunt nishte servere"false" care apar in lista de internet cand , cauti un sv si dak intri pe acel sv automat te redirectioneaza pe un anumit sv pe care vrei tu...
am vazut la cateva servere si este chiar interesant si chiar functioneaza ... dak ii pui un nume interesant la fake cum ar fi , "se dau admine" sau "admine moca" pot atrage multi playeri ...
oricum este testat chiar eu tin cateva pt un sv si redirectionez pe zi la un redirect de 8-9 ore aproximativ 100 de playeri (dar poti sa tii si 10 redirecturi deci ganditiva cati jucatori pot intra)

deci in concluzie eu zic , dak sunteti de acord sa facem unu si un redirect pt sv acesta ca toti cei care au si care vor admin sau slot sa fie dispushi sa tina cel putin unu ... si dak va intrebati cum o sa demonstreze acei plateri ca au tinut , trebui sa faca poa la el dupa ce il inchid , asha fel incat sa se vada timpu si playeri redirectionati ...

inca 2 chestii , dak hotarati sa incercam asta , o sa tin redirect pt voi si o sa renunt la acel sv unde am admin si am redirecturi ...si a doua chestie cred ca pot face eu unul , nu shtiu sigur , dar am idee despre ce e vorba , oricum in mare parte e posibil sa pot ... Very Happy

ashtept pareri sau imbunatatiri la idea mea Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Nelus [cs.rau.ro]

Data de înscriere : 02/03/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti, Rm.Valcea Horezu

MesajSubiect: Re: Redirect cs.rau.ro   Lun Mar 30, 2009 2:11 am

Hmmm interesanta ideea ta man Very Happy
Sus In jos
Yo_OnutzZ.

Data de înscriere : 28/03/2009
Varsta : 21
Localizare : Moreni City

MesajSubiect: Re: Redirect cs.rau.ro   Lun Mar 30, 2009 3:35 pm

hmmm...are merge...Wink
Sus In jos
AGent

Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Redirect cs.rau.ro   Lun Mar 30, 2009 7:52 pm

ok deci ....... m-am interesat si sunt unele dezavantaje ( de exemplu ca redirectizi0narea sa nu mearga desi svul fals apare cand dai search.....) Rolling Eyes

pS : sunt mai multe : pe unele redirectzionari apare o fosta harta si un vechi nr. de playeri ...etc...
Sus In jos
20|cM#pRo-B:X
Admin

Data de înscriere : 02/02/2009

MesajSubiect: Re: Redirect cs.rau.ro   Lun Mar 30, 2009 9:01 pm

In primul rand un server fals e acel redirect care iti arata tot timpul acel nr. de player si aceasi mapa nu e o idee rea dar..dezavantajul ste ca intra foarte multi codati si parerea mea este k nu avem nevoie de redirecturi deorecece cs.rau.ro este destul de pupulat Smile parerea mea ! Very Happy lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://cs-rau-ro.wikiforum.ro
LostProphet

MesajSubiect: Re: Redirect cs.rau.ro   Lun Mar 30, 2009 9:32 pm

pai ce sa zic mai 20 cm .. un sv popula este acela care are peste 10-15 playeri constant nu doar la anumite ore ... spre exemplu dimineata pana in ora 12-1 cand plec eu sunt 3-4 playeri .. mai rar sunt mai multi ... oricum este mult mai bine , ca acest server are deja un nume , este un sv destul de consacrat si are nishte jucatori fideli ... si in legatura cu codatii eu cred ca dak sunt destui admini , care sa aiba grija de sv, se pot descurca cu codatii ... ca, dak spre exemplu redirectionezi 20 de playeri si jumate au coduri tot ai cashtigat 10 ...
eu cred ca aceasta metoda cu redirect poate functiona , nu garantez, dar nu strica o incercare ....
si ca sa functioneze este noramal ca cei cu admin si cu slot sa tina cel putin un redirect ... nu am vazut la prea multe sv, dar la cele la care am vazut sigur merge ... pot sa va dau si exeplme sa va uitati la acele sv sa vedeti ca au constant 15-20 playeri .. dar nu vreau sa fac reclama ...

oricum, a fost doar o sugestie nu am obligat pe nimeni si nu se supara nimeni dak nu este pusa in aplicare ...ma bucur doar ca a fost luat in considerare ce am zis ...
Sus In jos
AGent

Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Redirect cs.rau.ro   Lun Mar 30, 2009 10:17 pm

tuturor le plak cei care incearca sa ajute ..... Razz
orikum multzumesc in numele tuturor de sfat Wink
Eu sunt in potrive dar dak nelus crede ca e bn sa o faka si pe asta Smile
Sus In jos